Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 24.06.2019 10:56
  • Son Güncelleme: 24.06.2019 10:59

'den Türkiye kararı! Yakın zaman içerisinde...

Alman otomotiv üreticisi , benzinli ve dizel üretmek için Türkiye ya da Bulgaristan'a fabrika yatırımı yapmayı planlıyor. Bu plan doğrultusunda bir süredir çalışmaları yürüten şirket yetkililerinin sık sık Türkiye'ye geldiği öğrenildi.Otomotiv devi Volkswagen Grubu (VW) bu yılın başında Avrupa'daki emisyon sınırlamasına bağlı olarak Almanya'daki fabrikalarında elektrikli araç üreteceği için Doğu Avrupa'da yeni bir fabrikakurup, bazı önemli modellerinin konvansiyonel motorlu (benzin/dizel) versiyonlarını bu fabrikada üreteceğini açıklamıştı. Alman grup bunun yanı sıra Türkiye'deki Ford Otosan fabrikalarında da hafif ticari araç üretilmesi konusunda da Amerikan Ford ile anlaşmaya vardı. VW'nin otomobil üretmek için Doğu Avrupa'da kuracağı yeni fabrika için aday ülke sayısı ise önce 4-5 ile başlayıp zamanla ikiye kadar geriledi. Yani seçim için şu an masada sadece Türkiye ve Bulgaristan kaldı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.