Bugünkü
Takvim

Aston Martin fişe taktı

İngiliz Aston Martin’in ilk elektrikli modeli Rapide E, üretime hazır. 0’dan 100 km’ye 4 saniyede çıkabilen araçtan dünyada sadece 155 kişide olacak.

Aston Martin fişe taktı
Lüks otomobil üreticisi Aston Martin'in ilk elektrikli modeli Rapide E'nin örtüsü açıldı. Tamamen elektrikli iki motora sahip olan Rapide E, 155 adet üretilecek. Model, 602 beygir güç üretme kapasitesine sahip olacak. 800V'luk ve 65 kW-saat kapasiteli motor, 250 km/s'lik maksimum hız değerine ulaşabilecek. 0-100 kilometreye 4 saniyede çıkabilen Rapide E, tam şarj ile 322 kilometre yol kat edebilecek. 950 Nm tork üretebilen çift elektrikli motorun performansı bataryası azaldığında düşmeyecek. Aston Martin Genel Müdür Yardımcısı ve Baş Yaratıcı Sorumlusu Marek Reichman, Rapide E'yi, Galler'deki St Athan fabrikasında üreteceklerini söyledi. Rapide E'nin 2019 sonlarına doğru satışa çıkması planlanıyor.kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.