Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 18.04.2019 08:21
  • Son Güncelleme: 18.04.2019 08:21

Son dakika: ''nda destek oranları belli oldu

'na devlet tarafından taahhüt edilecek hasar fazlası destek oranları belirlendi.

Merakla bekleniyordu! Oranlar belli oldu...

Cumhurbaşkanlığı'nın konu ile ilgili kararı 'de yayımlandı.

Yönetim Kurulu tarafından onaylanan Risk Paylaşımı ve Reasürans Planına göre Tarım Sigortaları Havuzu tarafından 1/1/2019-31/12/2021 tarihleri arasında akdedilen sigorta sözleşmelerinden kaynaklanan, ancak reasürans ve retrosesyon yoluyla transferi yapılamayan risklerin her bir yıl itibarıyla hasar prim oranı havuzun üzerinde kalan kısım için %75 ile %90 arasında, Havuzun ve Havuza iş temin eden sigorta şirketlerinin üzerlerinde taşıdıkları kısım için % 150 üzeri, münhasıran bitkisel ürünler don riski, hayvan hayat branşları şap hastalığı, ek hastalıklar ve terör riskleri ile sera ve su ürünleri branşları ile ilgili olarak %180'i aşan kısmı için tamamı itibarıyla, münhasıran ilçe bazlı kuraklık verim sigortası ile ilgili olarak %150'yi aşan kısmı için tamamı itibarıyla, hasar fazlası desteği taahhüt edildi.

Hasar fazlası desteği ihtiyacı ortaya çıkması durumunda, söz konusu tutar, Tarım ve bütçesinin ilgili tertibinden Tarım Sigortaları Havuzuna aktarılacak.

Karar 1/1/2019 tarihinden geçerli olmak yürürlüğe girdi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.