Bugünkü
Takvim

Hesaplı tatil! Otel fiyatları uçtu, kiralık ev gözde oldu

Tatilcinin yeni trendi oldu. Günlük kiralık fiyatları yüzde 50 artsa da otele göre fiyat avantajı sunmaya devam etti. 6 kişilik evlerin Temmuz’da günlüğü ’te 350-700, ’de 180-400, Didim’de 200-400 lira arasında değişti. Havuzlu villalar ise 500 ile 2 bin lira arasında...
Yaz
sezonunun yaklaşmasıyla turizm sektöründe hareketlilik hız kazandı. Bu yıl 50 milyon yabancı turist hedefleyen Türkiye'de, oteller şimdiden yaz sezonu için yüzde 70 doluluğa ulaştı. Yoğun talep otel konaklama ücretlerinde de kendini gösterdi. Türkiye genelinde otel ve pansiyon fiyatları ortalama yüzde 40 arttı. Yüksek ilgi gören kimi otellerdeki fiyat artışları yüzde 80'i buldu. Otel ve pansiyonlardaki fiyat hareketliliği gerek yerli gerek yabancı turistin; ev, villa, oda kiralamalarına ilgisini artırdı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.