Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 14.03.2019 20:44
  • Son Güncelleme: 14.03.2019 21:46

Son dakika... Bakan 'tan "'ye " ödül töreninde önemli açıklamalar

, "'ye " ödül töreninde açıklamalarda bulundu. Bakan Albayrak, "Dünyanın en büyük emanetini hakkıyla taşıyabileceğini gösteren kadın olmuştur. Burada beylere seslenmek istiyorum. Saçlarının teli için dünyayı vereceğimiz çocuklarımızı kadınlara emanet ederken şirketlerimizde hangi pozisyonu kadına emanet etmekten çekiniyorsunuz?" dedi. Albayrak, "Başta kendi bakanlığım olmak üzere kadın çalışanlara pozitif ayrımcılık yapacağım." ifadesini kullandı.

Bakan Albayrak'tan kritik açıklamalar

, "'ye " ödül töreninde açıklamalarda bulundu.

Albayrak'ın açıklamalarından satır başları...

Enerji gibi erkek egemen sektörde kadın arkadaşlarımızdan güçlü bir karşılık buldu. Sesimize ses kattığınız için hepinize teşekkür ederim. Kültürümüzde, geleneğimizde ayağının altına cennet serilen annedir. Sözü hakanlarla bir tutulan dünyanın en karanlık zamanında cesaretiyle ihtişam kazandıranlardır.


"KADIN TOPLUMUN DEĞERLİ PARÇASI OLAN AİLENİN MİMARIDIR"
Kadınlar söz konusu vatan olunca silahların, tankların önüne dimdik duranlardır. Allah analarımızı başımızdan, eşlerimizi yanımızdan, evlatlarımızı da kollarımızdan ayırmasın. Kadın toplumun değerli parçası olan ailenin mimarıdır. Dünyanın en büyük sorumluluğunu hakkıyla taşıyabileceğini gösteren kadın olmuştur.

Sadece enerji alanında değil erkonominin her alanında tüm firmalara tüm sektörlerimize çağrı yapıyorum. Kamusal alan çok sıkıntılı. Erkek egemen. Kadınlarımızı bulamıyoruz. Kamusal alan için de çağrı yapmak isityorum. Beyler kadın meselesine ehliyet penceresinden de bakmanız gerekiyor.

"BURADA BEYLERE SESLENMEK İSTİYORUM" DEDİ VE EKLEDİ...
Kadın, yalnız ve yalnız narin ve kırılgan olmak demek değildi. Evlerimizde yuvamızı emanet ettiğimiz ehil kadın olmuştur. Dünyanın en büyük emanetini hakkıyla taşıyabileceğini gösteren kadın olmuştur. Burada beylere seslenmek istiyorum. Saçlarının teli için dünyayı vereceğimiz çocuklarımızı kadınlara emanet ederken şirketlerimizde hangi pozisyonu kadına emanet etmekten çekiniyorsunuz? Kadın meselesine ehliyet penceresinden bakmamız gerekiyor.

Başta kendi bakanlığım olmak üzere kadın çalışanlara pozitif ayrımcılık yapacağım.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.