Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 14.02.2019 10:34
  • Son Güncelleme: 14.02.2019 10:34

lerin ücretini alabilir mi? Birikmiş izinler...

Yoğun iş temposu veya personel eksikliği nedeniyle çoğu çalışan, lerini tam olarak kullanamıyor. birikmiş izinlerin ücretini alabilir mi? Biriken izinler kullanılmadığı zaman yanar mı? Çalışanların yıllık izinleriyle ilgili tüm detaylar haberimizde...İş yoğunluğundan veya farklı nedenlerle hiç izin kullanamayanlar var. Çoğu izinler bir sonraki yıla devrediyor, biriktikçe birikiyor. Ancak bu hak kaybolmuyor.

İşçinin hakları 4857 sayılı İş Kanunu ile korunuyor. Buna göre; işyerinde işe başladığı günden itibaren, deneme süresi de içinde olmak üzere en az bir yıl çalışmış olan işçi, yıllık izne hak kazanıyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.