Bugünkü
Takvim

5G’de ilke imza attı

5G’de ilke imza attı
HUAWEI Türkiye ve Lapis Havacılık Teknolojileri'nin Ar-Ge ekipleriyle birlikte çalışan mühendisleri drone teknolojisinde farklı bir çözümü hayata geçirerek, 5G ile kontrol edilen ve 360 derece 4K görüntüyü canlı olarak sanal gerçeklik gözlüklerine aktarabilen yerli drone'un deneme uçuşlarını başarıyla tamamladı. Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Gediz Sezgin, bu çalışmaların 5G için yapılan hazırlıkların çok önemli bir parçası olduğunu belirterek, "'nin 5G alanında söz sahibi olması için bu alandaki dünyanın önde gelen teknoloji firmalarıyla birlikte yerli girişimleri destekleyen ortak çalışmalar yürütüyoruz. Huawei Türkiye ve işbirliğiyle hayat bulan Turkcell 5G Drone da bu çalışmanın ürünü" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.