Bugünkü
Takvim

Piyasaya doping

Piyasaya doping
Mobilya, , ve konut sektörü yetkilileri kararı çok olumlu karşıladıklarını açıklayarak, " ve indirimlerinin 3 ay uzatılması enflasyonla mücadeleye verilen desteği artıracaktır. Yılın ilk çeyreğinde indirimlerin piyasaya olumlu etkisi büyük olacak" dedi. Vergi indirimlerinin uzatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanı kararı yürürlüğe girdi. Buna göre, konut satışında KDV oranları 31 Mart 2019'a kadar yüzde 18 yerine yüzde 8 olarak uygulanacak. Tapu harçlarında yüzde 4'ten 3'e indirim bu tarihe kadar devam edecek. Mobilya sektöründeki KDV oranı yüzde 18 yerine yüzde 8 olacak. Beyaz eşyada uygulanan ÖTV oranları da sıfırlanmış olarak devam edecek. Otomotivlerde de 1600 cc altı motorlu araçlardaki ÖTV'de 15'er puanlık indirim sürecek. Ticari araçlarda KDV oranları da yüzde 18 yerine yüzde 1 olarak uygulanmaya devam edecek.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.