Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 13.10.2018 14:03
  • Son Güncelleme: 13.10.2018 14:05

açıklandı! 2018 sonuçları sorgula: Anadolu Üniversitesi

sınav sonuçları açıklandı. 22 Eylül'de gerçekleştirilen YÖKDİL sınavına katılan adaylar sonuçlarını görüntülemek istiyor. Peki, nereden açıklandı? YÖKDİL sonuçları nasıl görüntülenir? İşte 2018 sayfası...

2018 YÖKDİL sonuçları açıklandı!

için heyecanlı bekleyiş sona erdi. Yükseköğreitm Kurulu tarafından gerçekleştirilen Yükseköğretim Kurulu Yabancı Dil Sınavı () 22 Eylül'de uygulanmıştı. Anadolu Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi işbiliği ile gerçekleştirilen YÖKDİL sınavının sonuçlarını merak eden adaylar, sonuçları nereden görüntüleyebileceklerini araştırıyor. Peki, nasıl yapılır? YÖKDİL sonuçları nasıl görüntülenir? İşte 2018 YÖKDİL sonuçları...

YÖKDİL SINAV SONUÇLARI NASIL GÖRÜNTÜLENİR?

YÖKDİL sınavı 22 Eylül'de yapılmıştı. Merakla beklenen sonuçları dün adayların erişimine açldı. Sonuçlar Anadolu Üniversitesi'nin resmi internet adresi üzerinden açıklandı.

YÖKDİL SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

SINAV SONUÇ İTİRAZLARI NASIL YAPILIR?

Sınav sonuç itirazları 15 - 19 Ekim 2018 tarihleri arasında, YÖKDİL Sınavı Kılavuzunda belirtilen usulde yapılabilecek.

İtirazlar, yokdil.yok.gov.tr üzerinden çevrimiçi olarak erişilen Sınav İtiraz Formu vasıtasıyla yapılacak. İtirazların geçerli olabilmesi için adayların ilgili sistem üzerinden kredi /banka kartı vasıtasıyla 10 TL ödemesi, söz konusu formu eksiksiz ve doğru şekilde doldurması, onaylaması, çıktısını alması, imzalaması ve ıslak imzalı bu formu, üzerinde belirtilen adrese , itiraz süresi içinde ulaştırması gerekmektedir. Belirtilen adrese herhangi bir sebeple zamanında ulaşmayan veya başka kanallardan yapılan itirazlar dikkate alınmayacak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.