Bugünkü
Takvim

3. ’da konut fiyatına dükkan

3. Başakşehir projesinin ’de açık artırmayla satışa sunulacak olan 55 ticari ünitesinde fiyatlar, 547 bin liradan başlıyor, 2 milyon liraya kadar çıkıyor

3. İstanbul’da konut fiyatına dükkan
Al Zamil, Seha Yapı, Adese ve ortaklığıyla kurulan Asaf İş Ortaklığı'nın Başakşehir'de inşa ettiği 3. 'deki ticari üniteler, 21 Ekim'de ihaleyle satılacak. 3. İstanbul Başakşehir ve Seha Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Saylık, 55 ticari üniteyi açık artırmaya çıkaracaklarını belirterek, konut metrekare fiyatlarının 5 bin lira bandında olduğu projede ticari üniteleri metrekaresi 5 bin 200 liradan satışa çıkacaklarını açıkladı. Konut fiyatına satılan ticari ünitelerin 6 ay sonra teslim edileceğini kaydeden Saylık, teslimden sonra yapılacak taksit ödemelerinin ise bin 660 liradan başlayacağını söyledi. Yüzde 3 peşinat ve yüzde 10 KDV avantajının ihalede de geçerli olacağına dikkat çeken Saylık, "Ticari ünitelerin fiyatları hariç 574 bin liradan başlıyor, 2 milyon liraya kadar çıkıyor. Konut fiyatları ise 557 bin lira ile 1 milyon 470 bin lira aralığında. 2019 sonunda teslim etmeyi planladığımız projede 60 ay sıfır faiz kampanyası düzenliyoruz" diye konuştu.

YABANCIDA GÜÇLÜ
3. İstanbul Başakşehir Yönetim Kurulu Üyesi ve Fuzul Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Akbal da 3. İstanbul Başakşehir'de yabancıya satış konusunda güçlü olduklarını söyledi. Vatandaşlık için alınması gereken konut tutarı sınırının 250 bin dolara indirilmesinin önemli olduğunu vurgulayan Akbal, "Vatandaşlık 3 yıl satmamak üzere tapu sahipliği üzerinden veriliyor. Markalı konut sektöründe ise tapu genellikle teslimde veriliyor. Bu sebeple biz vatandaşlık hakkının satış vaadi sözleşmesiyle mümkün hale getirilmesini talep ediyoruz" ifadesini kullandı.

YAVUZ KARAMAN

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.