Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 02.10.2018 14:23
  • Son Güncelleme: 02.10.2018 16:49

Son dakika: 'da ekmeğe var mı? Başkanı noktayı koydu

'da halk ekmeğe yapılmasıyla ilgili iddialara cevabı Başkanı A Haber televizyonlarından cevap verdi.

Büyükşehir Başkanı , Ankara'da halk ekmeğe yapılması iddialarıyla ilgili, 'Ulaşımda ve ekmekte zam yok, suda yüzde 17 indirim var' açıklamasını yaptı.

BAŞKENT'TE YENİ METRO HATTI PROJESİ

Belediye Başkanı Tuna Ankaralılara yeni raylı sitem müjdesi verdi. Tuna 'Yeni raylı sistem sistem projeleri üzerinde çalışılıyor' dedi.

ANKARA'DA ALT YAPI ÇALIŞMALARI

'Yoğun yağışlara karşı 15 noktada hazırlık yapılıyor. Özellikle Mamak bölgesinde yaşanan sel felaketlerinin önlenmesi için hazırlıklarımızı yapıyoruz.

ULUS PROJESİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

'Meydanda sondaj çalışmaları sürüyor. İnşaat en yakın zamanda başlayacak. Projenin bitmesiyle birlikte Ulus meydanında trafik tamamen yer altına alınmış olacak. Ulus Ankara'nın turistik yerlerinden biri. Projenin bitimiyle bilikte Ankara'nın ticaretine ve turizmine katkı sağlanmış olacak.

Yukarıda mevcut Gençli ve Spor Bakanlığı binası ve bizim belediyenize ait binalar yıkılacak. Böylelikle geniş bir meydan alanı yaratılmış olacak.'

ANKAPARK İHALESİ

Ankapark ihalesi yurt içi ve yurt dışı açık bir ihaledir. Biz projeyi 3 kez ihaleye çıkardık ancak dördüncü ihalede bir talip oldu. İhaleye katılan firma da gerekli koşulları yerine getirdiği için kazanmış oldu.

İki üç ayık bir hazırlık sürecinden sonra açılışı gerçekleştirilecek. Bir mani olmazsa 2019 yılının başında açılmış olacak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.