Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 08.09.2018 11:06
  • Son Güncelleme: 08.09.2018 11:06

dolardaki yükselişi biletlere yansıtmadı

kurlarını bahane ederek fiyatlara yapan fırsatçı şirketlere karşı, 'nın milli duruşu alkış aldı.

THY dolardaki yükselişi biletlere yansıtmadı
ABD Başkanı , Fetullahçı papaz Andrew Brunson'u bahane ederek 'ye karşı ekonomik bir savaş başlattı.
Yapılan spekülasyonlarla kurlarında üst üste rekorlar kırıldı.

KUR FIRSATÇILARI ZAM YAPTI
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın hamleleriyle kurlardaki yükseliş durdu. Enflasyonun da yüzde 17'ye yükselmesiyle piyasadaki fırsatçılar; ürün ve hizmetlere yaptı. Market raflarındaki bazı ürünlerin fiyatları değişmese de gramajlar düşürüldü.

ENFLASYONLA MÜCADELE DÖNEMİ
Başkan 'ın enflasyona karşı topyekün mücadele edilmesi gerektiğini işaret etmesiyle; , tüm şirketlere örnek olması gereken bir tavır sergiledi.

THY, DOLARIN ETKİSİNİ BİLETLERE YANSITMADI
​Türkiye'nin bayrak taşıyıcı firması ; tüm girdilerinin dolar üzerinden olmasına rağmen oluşan farkı bilet fiyatlarına yansıtmadı. Sigortası, uçak parçası, yakıtı, kiralaması ve daha fazlası... Şirketin neredeyse tüm girdileri dolar üzerinden. Buna rağmen THY'yi tercih edenler; fırsatçılıkla değil, milli bir duruşlar karşı karşıya. Havayolunu halkın yoluna çeviren Türk Hava Yolları, tavan ücret uygulamasını da koruyor. İç hatlarda bilet fiyatları 352 lirayı aşmayacak şekilde dengelendi. İç hat uçuşlarında Türk Hava Yolları dışında tavan ücret uygulamasına rastlamak zor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.