Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 03.09.2018 10:38
  • Son Güncelleme: 03.09.2018 11:13

'ndan açıklaması

, görünümüne ilişkin önemli bir açıklama yaptı. Açıklamada "Merkez Bankası fiyat istikrarını desteklemek amacıyla gerekli tepkiyi verecektir" denildi. Merkez'in açıklaması öncesi 6.67 seviyesindeki dolar/TL kuru 6.51 seviyesine kadar geriledi. Şu dakikalarda 6.57 seviyesinde hareket ediyor. Uzmanlar, Merkez Bankası'nın açıklamasını, bir faiz artırımı sinyali olarak yorumluyor. Merkez Bankası Para Politikası Kurulu toplantısı ise 13 Eylül'de yapılacak.

Merkez Bankası'ndan enflasyon açıklaması

, son gelişmeler dikkate alınarak Eylül ayı Para Politikası Kurulu toplantısında parasal duruş yeniden şekillendirileceğini açıkladı.

Açıklamada şöyle denildi:

"Son dönemde görünümüne ilişkin gelişmeler fiyat istikrarı açısından önemli risklere işaret etmektedir. Merkez Bankası fiyat istikrarını desteklemek amacıyla gerekli tepkiyi verecektir.

Bu çerçevede, daha önce yapılan iletişimle de uyumlu olmak üzere, son gelişmeler dikkate alınarak Eylül ayı Para Politikası Kurulu toplantısında parasal duruş yeniden şekillendirilecektir.

Merkez Bankası fiyat istikrarı temel amacı doğrultusunda elindeki bütün araçları kullanmaya devam edecektir."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.