Bugünkü
Takvim

rekor kırdı

General Mobile rekor kırdı
Türkiye'nin yüzde yüz yerli cep telefonu markası , 33 ülkede gerçekleştirdiği yatırımların yanı sıra 'ye de değer katmaya devam ediyor. General Mobile, 100 milyon 'lik yeni fabrika yatırımı ile birlikte Türkiye'nin en büyük yerli cep telefonu fabrikasını üretime kazandırmış oldu. Bu fabrika yatırımıyla yüzde yüz Türk markası olan General Mobile'ın Ar-Ge merkezi ve operasyon yönetiminin ardından üretimi de Türkiye'de olacak.

General Mobile Yönetim Kurulu Başkanı Sebahattin Yaman ise yatırımlarıyla ilgili olarak şunları söyledi: "Türkiye'deki fabrikamızda 33 ülkeye de ihraç ettiğimiz tüm modellerimizin üretimini gerçekleştiriyoruz. Şu an yıllık üretim kapasitesi 2.5 milyon adet olan fabrikamızla hedefimiz, faaliyette olduğumuz ülke sayısını 2018 sonuna kadar 45'e çıkararak 4.4 milyon adet üretim yapmak olacak. 2017'de ciromuz 75 milyon TL'ydi, 2018 sonu itibariyle ihracat hedefimiz ise 155 milyon TL."


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.