Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 17.08.2018 11:53

4 günde 1 milyon yolcu taşıyacak

tatiline çıkanlar havayolu şirketlerinin de yüzünü güldürdü. Genel Müdürü , 'un bugün tarihi bir rekor kıracağını Arife gününe kadar 4 gün içinde bir milyona yakın yolcu taşıyacaklarını söyledi.

İstanbul bugün tarihi rekor kıracak

tatiline çıkanlar sınır kapılarında yoğunluğa yol açarken tatilciler havayolu şirketlerinin de yüzünü güldürdü. Özellikle tatile çıkanlara gurbetçilerin Türkiyeye gelişleri ile hac kafilelerin gidişlerinin eklenmesi havayolu şirketlerine talepleri daha da artırdı. Havayolu şirketleri de yoğun yolcu taleplerine yetişebilmek adına ek seferler koydu. Tatil beldelerine yer bulmak zorlaştı. Bazı seferlerde ise yer kalmadı. Pegasus Havayolları, yurt içinde 108 ve KKTCye 20 olmak üzere toplam 128 ek sefer düzenleyecek. da 150si yurt içi olmak üzere toplam 164 ek sefer yapacak. Tatilcilerin en çok ilgi gösterdikleri yerler ise Antalya, Bodrum, Dalaman, Trabzon, Adana KKTC, Beyrut oldu.

İSTANBUL BUGÜN TARİHİ REKOR KIRACAK

Türk Hava Yolları Genel Müdürü , twitter hesabından yaptığı açıklamada, Bayram bereketi ve yoğunluğu başladı. Arife gününe kadar 4 gün içinde 6 bin 95 sefer yapıp bir milyona yakın yolcu taşıyacağız. bugün tarihi rekor kırıyor. Yüzde 96 doluluk ile 100 bine yakın yolcumuza olarak hizmet veriyoruz. Bayramın hoşgörüsü ile hayırlı yolculuklar dilerim dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.