Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 02.05.2018 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 02.05.2018 10:52
ABONE OL

Standard&Poor's 'nin kredi notunu düşürdü

'nin ve ile yapacağı ticarette doları rafa kaldırma kararından sonra S&P, notumuzu düşürerek seçimler öncesi tarafını seçti.

S&P, Türkiye'nin kredi notunu düşürdü

24 Haz'da yapılacak seçimlerden önce 'ye karşı yine ekonomik bir operasyon başladı. Bu operasyonun baş aktörü ise Amerika.

merkezli uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard&Poor's (S&P), Türkiye'nin kredi notunu düşürdüğünü duyurdu.

BB'DEN BB-'YE
S&P'den yapılan açıklamada, Türkiye'nin yabancı para cinsinden kredi notunun "BB"den "BB-"ye, yerli para cinsinden notunun "BB+"dan "BB"ye düşürüldüğünü, görünümünün "durağan" olduğunu bildirdi.

ENFLASYON BAHANESİ
Kuruluş tarafından yapılan açıklamada, kurdaki değer kaybının ve oynaklığın finansal istikrara yönelik bir risk olduğu belirtilerek Türkiye'deki yüksek enflasyon ile birlikte kötüleşen cari ve mali açık gibi "makro ekonomik dengesizliklere" değinildi.

TİCARETTE DOLAR RAFA KALKTI
Türkiye'nin İran ve ile yapacağı ticarette doları kullanmayacak olması, Amerika'da büyük bir rahatsızlığa neden olmuştu.

New York merkezli kredi derecelendirme kuruluşunun bu kararı, ilişkilerin serin olduğu Amerika'nın politikasının ürünü olarak değerlendirildi.

kalan karakter 1000

mustafa mustafa

hadi orada kiskanclar catlan patlan

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 02.05.2018 13:42
tevfik tevfik

SP bende sizin kredi notunuzu düşürüyorum ,eksi 1 milyon ,hadi bakayım anca gidersin ,ense traşınızı göreyim,

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 02.05.2018 11:47

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.