Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 16.04.2018 19:40

: ekonomisi kesinlikle krize girecek

Dünyanın en zengin insanlarından , ’nin büyük bir yaşayıp yaşamayacağı sorusuna, "Evet. Ne zaman olacağını bilemiyorum ama bu kesinlikle olacak" yanıtını verdi.

ABD'de ekonomik kriz kesin

'un kurucusu milyarder iş adamı , sosyal paylaşım sitesi Reddit'te katıldığı "bana istediğini sor" etkinliğinde, 'nin bir kez daha büyük bir yaşayıp yaşamayacağı sorusuna, "Evet. Ne zaman olacağını bilemiyorum ama bu kesinlikle olacak" dedi.

Gates, olası bir krize hazırlıklı olunması gerektiğini söylerken, ekonomik gerileme dönemlerinden çıkış konusunda insanlığın başarılı olduğunu belirtti. Gates, "Çalkantılı bir dönem öngörmeme rağmen, yenilik ve kapitalizmin durumu, insanlar için her yerde düzelteceğine inanıyorum" diye konuştu.

Ocak ayından Time Dergisi'nde yayınlanan makalesinde, "ABD'nin gençleri, ebeveynlerinden daha iyi bir ekonomik durumda olacaklar" diyen Warren Buffet'a atıfta bulunan Gates, "Warren (Buffet) daha önce bu konudan bahsetmişti ve o bu konuya benden çok daha hakim" dedi.

2007 - 2008 yıllarında patlayan kriz önce ABD mortgage piyasasını etkilemiş, daha sonra bir büyük durgunluğa dönüşmüştü. Küresel piyasalarda yıllarca etkisi hissedilen kriz, ekonomistlere göre Büyük Buhran'dan bu yana görülmüş en büyük ekonomik kriz olarak görülüyor.

kalan karakter 1000

ATABEY ATABEY

İnşallah en kısa zamanda olur.bizde görürüz..

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 17.04.2018 00:06
ali ali

amerika dünyanın jandarması olmaya devam ederse daha çok ekonomik kriz olur amerikalıların bütün paraları ortadoğuda ve afrikada heba oldu ne oldu elde var sıfır ve o kadar amerikan düşmanı olan insanlar ...

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 16.04.2018 21:12

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.