fabrikası için arazisini hibe etme kararı aldı

'da emekli bir vatandaş, in Kütahya'da üretilmesi halinde 10 dönümlük tarlasını fabrika yetkililerine hibe edeceğini açıkladı.

Yerli otomobil fabrikası için arazisini hibe etme kararı aldı

Merkeze bağlı İhsaniye köyünde oturan 4 çocuk ve 11 torun sahibi 78 yaşındaki , 'nın gelişip, daha da büyümesi için böyle bir karar aldığını dile getirdi.

Korkmaz, " fabrikasının Kütahya'da kurulması için bir takım çalışmalar var. Bende buna katkı sağlamak için 10 dönümlük tarlamı yerli otomobil fabrikası için hibe etme kararı aldım. Eğer yerli otomobil fabrikası Kütahya'ya kurulursa bu tarlamı memleketimizin gelişmesi için hibe edeceğim. Ben 4 çocuk ve 11 torun sahibiyim. Kütahya'nın yeterli derecede fabrikası olmadığı için sürekli göç veriyor. Torunlarım ve evlatlarımın geleceği için arazimi fabrika sahiplerine bağışlayacağım" dedi.

Korkmaz, yerli otomobilin Kütahya'da üretilmesi için başlatılan imza kampanyasının da mutlaka amacına ulaşması için tüm vatandaşların imza atarak destek vermelerini istedi.

Emin Korkmaz, fabrikanın Kütahya'ya kurulması kararı ile, bir çok kişi ve kuruluştan da destek yağacağına inancının tam olduğunu sözlerine ekledi.

  • 15 Kasım 2017, Çarşamba 12:10

kalan karakter 1000

ayhan ayhan

böyle özverili olacağız fedakar olacağız amca ya helal olsun tebrikler

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 15.11.2017 18:58
reis reis

otomobilin yapılacağı yer . çankırı ili çerkeş ilçesidir. nedenmi : merkezi bir yer ankara 120 km ist 350 km demir çelik fab. 70 km bartın limanı 200 km belki daha kısa demir yolu ilçenin içinden geçiyor . kara yolu D100 karayolu içinden geçiyor hava alanı esen boğa 100-150 km en önemli artısı havası sert insanı mertir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır3
cevapla 15.11.2017 16:03

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.