Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 31.10.2017 Gazete
ABONE OL

Makro sepeti devirdi

Makro sepeti devirdi
Türkiye'nin en büyük market zincirlerinden Makro Market, içine düştüğü mali sıkıntıyı aşamadı. adına 27 Ekim'de, OHAL kapsamında iflas erteleme başvuruları yasak olduğu için, konkordato talebinde bulunuldu. Mahkemeden şirketin süre talebi gereği tedbir kararı verildi. Makro ve Uyum marketlerini bünyesinde bulunduran şirketin bankalara olan borcunun 234 milyon lira olduğu öğrenildi. Makro A.Ş. Yönetim Kurulu imzasıyla tedarikçilere gönderilen yazıda, şu bilgilere yer verildi: "Kısa vadeli ödemelerde sıkıntı içine girildi. Zaman içinde, bu ödeme yapısı sürdürülemez hale gelince, bazı tedbirler almak ve yasal süreçleri devreye koymak kaçınılmaz hale gelmiştir. Bu doğrultuda, 27.10.2017 tarihi itibarı ile konkordato mühleti talebimiz gereğince, tedbir kararı alınmıştır." Makro Market Grup Şirketleri Başkanı Şeref Songör ise "Batık durumda değiliz. 2-3 aylık süreye ihtiyacımız var" dedi

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.