Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 30.10.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 30.10.2017 09:25
ABONE OL

, nı uçuracak

Türk Hava Yolları (), Halı Üreticileri Birliği ile anlaştı.

THY, Afgan halılarını uçuracak

Türk Hava Yolları () nı yüzde 50'nin üzerinde indirimle taşıyacak.

Kabil merkezli Tolo'nun haberine göre THY yöneticileri, Ekim ayı ortasında Halı Üreticileri Birliği ile anlaşma imzaladı.

300 noktayı kapsayan anlaşma kapsamında Afgan halı üreticilerinin THY üzerinden Avrupa ülkelerine gönderecekleri ihracat siparişlerinin kilogramı 2,5 dolardan ücretlendirecek. Teslimatlar 3 günde yapılacak.

THY'nin yaptığı indirim oranı yüzde 50'nin üzerinde hesaplanıyor. İndirim oranı bazı noktalarda ise çok daha yüksek.

Birlik üyesi Sayed Abbas, THY ile yapılan anlaşmada maliyetlerin 8 sente kadar düştüğünü açıkladı. Abbas, "Analşamya halı transfer maliyetleri keskin düşüş yaşadı. Türk Hava Yolları ile yapılan anlaşmadan önce Dubai'ye gönderdiğimiz halılar için kilogram başına 2 dolar ödüyorduk. Şimdi bu rakam sadece 8 sent" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.