Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 24.10.2017 Gazete
ABONE OL

Devletten bakım merkezi desteği

Devletten bakım merkezi desteği
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, toplumun çeşitli kesimlerinde yaşanan dezavantajları ortadan kaldırmak için sosyal politikaları teker teker uygularken, engelli vatandaşlar için de 'Aktif yaşam merkezleri' ve 'gündüzlü bakım merkezleri' projesini hayata geçirdi. Bu kapsamda kurulan merkezlerde engelli vatandaşlara müzik, tiyatro, halk oyunları gibi dersler verilirken, vatandaşların tarım ve hayvanlarla rehabilitasyon, fizik tedavi gibi çeşitli hizmetlerden de faydalanması sağlanacak. Bunun yanı sıra bakanlık, engelli vatandaşların çeşitli istihdam hizmetlerinden faydalanmalarına yönelik de merkezlerde eğitimler verecek. Vatandaşların merkeze ulaşımları Bakanlık'ın servisleriyle sağlanacak.

Betil BAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.