Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 23.10.2017 Gazete
ABONE OL

un kayıpları faiziyle ödenecek

Memurun kayıpları faiziyle ödenecek
Danıştay, isteği dışında başka kuruma atanan ve açtığı davayı kazanarak eski kurumuna 5 yıl sonra dönen un, geçen sürede alamadığı döner sermaye gelirinin yasal faiziyle ödenmesine hükmetti. 'ın bozma kararına uyan yerel mahkeme de hukuka aykırılığı yargı kararıyla saptanarak iptal edilen işlemden kaynaklanan zararın idarece tazmininin zorunlu olduğunu vurguladı. Türk Sağlık- Sen Başkanı Önder Kahveci, istek dışı tayin ve atamalar nedeniyle oluşacak hak kayıplarının önlenmesi adına Danıştay'ın emsal bir karar verdiğini ifade ederek, "Bu atamaların mahkemeden dönmesinin ardından, geçen süredeki kayıpların tek sorumlusu keyfi işlere imza atan idarelerdir. Umarız ki bu karar, bu şekilde atama yapan idarecilere ders olur" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.