Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 11.10.2017 Gazete
ABONE OL

Yeni yatırımlarla 900 bin istihdam

Yeni yatırımlarla 900 bin istihdam
Türkiye'de istikrarın kalıcı hale gelmesi, ekonomiye duyulan güven yatırım karnesine de yansıdı. Hükümet, son 5 yılda 471 milyar liralık yatırıma teşvik verdi. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, 5 yılda yaklaşık 26 bin teşvik belgesi düzenlendiğini, bu kapsamda sabit yatırımın 471 milyar lira, istihdamın da 900 bin kişi olduğunu açıkladı. Toplam 163 milyarlık yatırımla başı çeken imalat sektörünü 154 milyarla hizmetler, 132 milyarla enerji, 21 milyar lirayla madencilik izledi. İstanbul, Ankara, Kocaeli, Bursa'nın yer aldığı birinci bölge yaklaşık 180 milyar liralık teşvikle rekor kırdı.

22 MİLYARI GEÇTİ
Terörle mücadelenin en yoğun şekilde sürdüğü Diyarbakır, Hakkari, Van, Şırnak gibi illerin yer aldığı 6. bölgede sabit yatırım tutarı 22 milyar lirayı geçti.

Hazal ATEŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.