Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 20.07.2017 16:30
  • Son Güncelleme: 20.07.2017 16:54

3. Havalimanı'na ilk uçak Şubat'ta inecek

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı , yapımı süren 3. Havalimanı'na ilk uçağın Şubat ayında ineceğini duyurdu.

3. Havalimanı'na ilk uçak Şubat'ta inecek

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı , İstanbul'da yapımı devam eden dünyanın en büyüğü olacak 'ndan büyük gelir elde edileceğini belirterek, ''ABD'den kalkan uçak İstanbul'a gelecek, sonra Uzakdoğu'ya gidecek.'' dedi.

Üçüncü Havalimanı bölgede büyük bir oyun değiştirici olacak. Havalimanının ne zaman faaliyete başlayacağı konusu merak edilirken, Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, son hız devam eden Üçüncü Havalimanı'na ilk uçağın şubat ayında ineceğini söyledi.

İLK UÇAK ŞUBAT AYINDA İNİYOR
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, İstanbul'da yapımı devam eden dünyanın en büyüğü olacak Üçüncü Havalimanı'ndan büyük gelir elde edileceğini belirterek ilk uçağın önümüzdeki şubat ayında ineceğini söyledi. Arslan, "AK Parti hükümetiyle birlikte havacılık sektörüne özelleştirme getirildiğinde THY küçülecek denildi. THY dünya çapında bir marka oldu 26 havalimanını 55'e çıkardı. 180 milyon yolcuya hizmet ediliyor. 'Şimdi büyük bir havalimanı olmamız gerekiyor' dedik. ABD'den kalkan uçak İstanbul'a gelecek, sonra Uzakdoğu'ya gidecek.

YAPILAŞMAYA İZİN YOK
Havalimanımızı kullanan her uçak para veriyor. Her yolcunun ülkemize bıraktığı bir kaynak var. Önümüzdeki yıl şubat aylarında uçak indirebilir hale geleceğiz. Ama 29 Ekim 2018'de 90 milyon yolcuya hizmet eden ilk kısmı açacağız" dedi. Arslan, Atatürk Havalimanı'nın artık hizmet vermeyeceğini, tesislerin fuar merkezi olarak kullanılacağını, yapılaşmaya izin verilmeyeceğini vurguladı.

kalan karakter 1000

enar enar

İnşallah. Dışardaki düşmanlarımızın ve onlara satılmış olan içerimizdeki hainlerin niye böylesine kudurdukları şimdi çok daha iyi anlaşılıyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 20.07.2017 18:14

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.