Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 28.03.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 28.03.2017 11:57
ABONE OL

"'ye güven tam a devam"

ekonomisine güvenlerinin tam olduğunu ifade eden uluslararası şirketlerin üst düzey yöneticileri, larının artarak devam edeceğini belirtiyor.

Dev yatırımcılardan Türkiye mesajı

Samsung Electronics Başkanı Dae Hyun Kim, AA muhabirlerine yaptığı açıklamada, Türkiye'ye gelecek için yaptıklarını, geleceğe hazırlandıklarını ifade ederek, yeni mağazalar açtıklarını, bunun da yeni iş imkanları oluşturduğunu söyledi.

Kim, birçok alanda yatırım hedefleri bulunduğunu belirterek, "Türk pazarı orta ve uzun vadede potansiyele sahip. Uzun dönemde Türkiye ekonomisinin daha iyi olacağını düşünüyoruz. Bu yüzden yatırım yapıyoruz. Yapmaya devam edeceğiz." diye konuştu.

Türkiye'de büyük bir genç nüfus bulunduğunu, şirketleri için bunun büyük önem taşıdığını kaydeden Kim, genç nüfusu ve start-up şirketleri desteklediklerini, kendilerine başvuran genç girişimleri de desteklemeye başladıklarını kaydetti.

"TÜRKİYE MERKEZİ BİR ÜS OLABİLİR"
Nestle Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Felix Allemann da "fantastik" bir ülke olan Türkiye'nin çok iyi bir lokasyona sahip olduğunu ve çok iyi gelişen bir ekonomisi bulunduğunu ifade etti.

Allemann, Türkiye'de 108 yıldır faaliyet gösterdiklerini hatırlatarak, "Biz 108 yıldır Türkiye'ye yatırım yapıyorduk, yapmaya da devam edeceğiz. Gelecekte, geçmişe göre daha çok yatırım yapacağız." dedi.

Türkiye'de 2 yıldır yaşadığını ve çok mutlu olduğunu dile getiren Allemann, kendisini Türk gibi hissettiğini söyledi.

"TÜRKİYE ÖNEMLİ BİR ÜRETİM NOKTAMIZ"
Novartis Türkiye Ülke Başkanı Peter Catalino ise Türkiye'de her yıl yatırımlarını artırdıklarını, geçen yıl Türkiye'ye yaklaşık 20 milyon dolar yatırım yaptıklarını bildirdi.

Catalino, Türkiye'deki 4 üretim tesisleri ile Novartis içinde global ölçekte önemli bir üretim noktası olduklarını, bu tesislerde ürettikleri katma değeri yüksek ilaçlarla Türkiye'nin yüksek teknolojili üretimine katkı sağladıklarını kaydetti.

"TÜRKİYE'YE VE TÜRK İNSANINA GÜVENİYORUM"
Peter Catalino, gelecek dönemde Türkiye ile birlikte büyümek hedefiyle daha fazla yatırım yapacaklarını bildirdi.

Catalino, "Ekonomilerde kısa dönemli sıkıntılar olabilir. Ancak Türkiye'nin ekonomik olarak uzun dönemde iyi şeyler başaracağına inanıyorum. Türkiye'ye ve Türk insanına güveniyorum. Buradan gitmeyeceğiz ve burada uzun süre kalacağız." diye konuştu.

"TANRI BENİ SEVİYOR, BU YÜZDEN BURADA ÇALIŞMAMI NASİP ETTİ"
Hyundai Assan Başkanı Mong Hyun Yoon, Türklerin arkadaş canlısı olduğunu ifade ederek, Türkiye'nin kendisinin ikinci evi olduğunu söyledi.

Yaratıcının Türkiye'yi sevdiğini dile getiren Yoon, "Tanrı beni de seviyor, bu yüzden burada çalışmamı nasip etti." dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.