Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 22.03.2017 Gazete
ABONE OL

çalıştırana teşvik

Ev işlerinde 10 günden fazla işçi çalıştıranlar da asgari ücret teşvikinden yararlanacak.

Gündelikçi çalıştırana teşvik
İşvereni rahatlatmak ve istihdamı artırmak hedefiyle bu yıl da devam eden asgari ücret desteğiyle prim erteleme teşviği, evinde ayda 10 günden fazla , bakıcı çalıştıran kişileri de kapsıyor. 2017 yılında işverenlere sağlanan çok önemli iki destek söz konusu. Bunlardan ilki asgari ücret desteği. Geçtiğimiz yıl ilk kez uygulanan asgari ücret desteği bu yıl da uygulanmaya devam ediyor. İkinci destek ise prim ertelemesi uygulaması. Bu 2 destekten, evinde ayda 10 günden fazla gündelikçi çalıştıran kişiler de yararlanabiliyor. Asgari ücret desteğinden yararlanmak için herhangi bir başvuru yapılmasına gerek yok. 2017 öncesinde tescil edilen dosyalar için asgari ücret desteği uygulaması, prime esas kazancı günlük 110 TL'nin altında kalan kişileri kapsayacak şekilde otomatik uygulanıyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.