Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 20.03.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 20.03.2017 18:24
ABONE OL

TB2 yerli füzeyle görevde

Savunma Bakanlığı'nın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, Silahlı İnsansız Hava Aracı TB2'nin, yerli mühimmat MAM-L ile göreve çıktığı açıklandı.

Bayraktar TB2 yerli füzeyle görevde
Savunma Bakanlığı'nın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, "Silahlı İnsansız Hava Aracımız TB2, yerli mühimmat MAM-L yüklü olarak göreve çıkıyor" denildi.

İŞTE MAM-L'NİN ÖZELLİKLERİ
MAM-L adı verilen mühimmat Roketsan şirketinin üretimi olan ve bu yıl seri üretime girecek Umtas(Mızrak) Anti-Tank füzesi üzerinden hazırlanmış itki motoru olmayan bir mühimmat olduğu açıklandı.

Genel Özellikleri:

Ağırlığı: 22.5 Kg

10 Kg Harp Başlığı,

160 mm çap,

1000 mm boy.

Menzil 8+ km

SİLAHLI İHA BAYRAKTAR TB2 GELİŞTİRİLMEYE DEVAM EDİYOR
Yüzde yüz yerli silahlarla da donatılabilen ve Türkiye'ye kendi İHA'sını üretebilen dünyanın 6 ülkesinden biri olma özelliğini kazandıran Bayraktar TB2'ler, ülkemiz için büyük önem taşıyan operasyonların en önemli unsuru olarak dikkati çekiyor. Baykar tarafından 'yüzde yüz milli ve özgün tasarım' olarak imal edilen, aynı zamanda savunma sanayinde rekor düzeyde (yüzde 93) yerli sanayi katılım oranı ile üretilen Bayraktar İHA'sı, harp başlıklı füzelerle gerçekleştirilen ilk atışlarından bu yana kısa sürede terörle mücadeleye önemli bir katkı sağladı. Bayraktar İHA'ların TSK envanterine giriş tarihi ise 2007. Aynı zamanda TSK tarihinde bir ilk olan mini sınıfı Bayraktar, tam 11 yıldır havada ve bu zamana kadar 100 bin saatin üzerinde uçuşu var. Taktik sınıfındaki füze ve akıllı mühimmat taşıma kabiliyeti olan Bayraktar TB2 İHA'sı ise 2014 Kasım'da TSK envanterine girdi. 9 bin saatin üzerinde operasyonel görev uçuşu olan TB2'ler TSK envanterine giren ilk ve tek taktik sınıfı İHA aynı zamanda.

kalan karakter 1000

nükleer TÜRKİYE nükleer TÜRKİYE

Önce Nükleer.. Dünyada bizim kadar Nükleere ihtiyacı olan başka bir ülke varmı acaba?

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 21.03.2017 09:16
Alp Alp

Gelecek İ.H.A.Larda hatta Drone'larda hatta gelecekte savaşlarda filo şeklinde ve robotlar tarafından bile kullanılabilecek İ.H.A.lar drone lar la yapılacak.Amerikada insansız hava araçları pilotları sayısı diğerlerini geçmiş neden acaba düşünmek lazım. Türkiyede bunun fabrikası kurulup bu konuya ağırlık verilmeli.Gelecek üç konu üzerine yoğunlaşacak 1-3-Dyazıcılar 2-İ.H.A.Lar,Drone lar3.Kodlama Eğitimde mutlaka okullarda bu üç konuyla ilgili sınıflar oluşturmalı gelecek kuşakları teknolojiyi üreten ve kullanan nesiller olarak yetiştirmeliyiz.Teoriyle birşey olmuyor teknolojiyi uygulayacaksın.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 20.03.2017 22:12
aslan aslan

nüklear baslik takmazsan fazla zaiyat vermez yani öldürmez yaralar yada yüzde yüz zarar vermezse görevini tam yapmaz

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 20.03.2017 19:58

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.