;

''ye 100 milyar dolar ile geliyoruz'

Suudi Arabistan, Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri'nin en büyük şirketleri 'yi yüzlerce milyar dolarlık için kolları sıvadı.

Türkiyeye 100 milyar dolar ile geliyoruz

Birleşik Arap Emirlikleri merkezli Abu Dhabi Investment Grup Başkanı Zayed Bin Aweidha Bloomberg HT'de canlı yayın konuğu oldu.

TÜRKİYE'YE 100 MİLYAR DOLAR YATIRIM GELİYOR

Aweidha, ile körfez ülkelerinin politik ve k işbirliğinin hızla devam ettiğine vurgu yaptı, önümüzdeki süreçte Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Katar'dan Türkiye'ye 100 milyar dolardan fazla yapılacağının müjdesini verdi.

Aweidha şunları söyledi:
Türkiye önde gelen ekonomilerden birisi. Ortadoğu'daki en büyük ekonomi. Suudi Arabistan'la işbirliği sonrasında tüm Körfez ülkeleri Türkiye'ye yatırım yapmaya yöneldiler. Ben de bir rapor hazırladım ve yüzlerce milyar dolar Körfez ülkelerinden yatırım akışı olacak önümüzdeki haftalarda. Suudi Arabistan'ın öncülüğünde Katar ve BAE tarafından bu yatırım yapılacak. Zira bu ülkelerle Türkiye arasında politik işbirliği de yapılıyor. Yatırımlar yapılarak kurdaki yükselişin önüne geçilebilir. Buradan kaynaklı olumsuz etkiler de bu yatırımlarla tamir edilebilir.

  • 10 Ocak 2017, Salı 18:19

kalan karakter 1000

Abuzittin KORÇEKMEZ Abuzittin KORÇEKMEZ

Ülkemizin yaptığı dünyanın en büyük projelerine bile ortak olmayan, yatırım yapmayan bu arkadaşlar yeni bir iş kolu filan buldu galiba memleketimizde ona yatırım yapacak. Belkide petrol çıkaracaklardır. Hani bize olmadığı söylenen petrol. Bunlar arap ya bunlara dayanamaz yer altından çıkar.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 14.01.2017 15:13
yaşar inan yaşar inan

arap dünyada tek şeye yatırım yapar. onun da dibi yok

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır1
cevapla 11.01.2017 11:25
yildirim yildirim

yatirim yapacaklarmis hazirda olan son turk sirketleri sadece alacaklar maalesef bu gidisle bir tane bile turk sirketi kalmadi

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır3
cevapla 11.01.2017 02:42
turgut turgut

icimizde de düsman var onun icin gözlerinin icine bakarak söylememiz lazim..OSMAN

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 11.01.2017 00:20
Cahit Cahit

Tüm Müslüman Ülkelerin bu zamanda Türkiye'ye destek olmaları kesinlikle şarttır ve gereklidir.Cenabı Allah Türkiye düşmanlarını kahretsin, perişan etsin.Ülkemiz hiç bir zaman bölünmesi inşallah.

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 10.01.2017 21:32

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.