• Ekonomi
  • 09.12.2016 - 11:04,
  •  - 
  • Son Güncelleme: 09.12.2016 - 11:04

Hükümetten a kadro müjdesi

işçilerin kadroya alınmasına ilişkin konuşan Başbakan Yardımcısı , "720 bin civarında taşeron işçisinin kamuya aktarılmasını konuşuyoruz. Kesin olarak bu yerine getirilecektir." dedi.

Hükümetten milyonlarca çalışana müjde!

Başbakan Yardımcısı , Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, TBMM Genel Kurulunda bakanlıkları ve bağlı kuruluşların 2017 yılı bütçe görüşmelerinde milletvekillerinin sorularını yanıtladılar.

Canikli, "Bankacılık sektörünün sermaye yeterlilik rasyosuyla ilgili, gelişen olaylar çerçevesinde değerlendirmeler yapılıyor mu ve tedbirler alınıyor mu?" şeklindeki soruyu yanıtlarken, bu çalışmaların sürekli yapıldığını, riskler üzerinde çalışılarak gerekli önlemlerin alındığını söyledi.

THY'nin uçak alım ihalesini dövizle yapmasına ilişkin soruyu yanıtlayan Canikli, dünyada uçak satan firmaların belli olduğunu, bunların da satışı dövizle yaptığını belirterek, THY'nin uygulamasında bir aykırılık bulunmadığını dile getirdi.

"720 BİN TAŞERON İŞÇİNİN KAMUYA AKTARILMASINI KONUŞUYORUZ"
Canikli, kamuda çalışan işçilere yönelik düzenlemeyle ilgili soruları yanıtlarken şu değerlendirmelerde bulundu:

"720 bin civarında taşeron işçisinin kamuya aktarılmasını konuşuyoruz. Kesin olarak bu yerine getirilecektir. Bundan yana hiçbir kuşku söz konusu değil. Ancak bunun teknik düzenlemeleri için ciddi çalışmalar yapılıyor. Yani orada genel sistemi bozmayacak şekilde mevcut şu anda sisteme entegrasyonunu en sancısız şekilde yapılmasını sağlayacak çalışma yapılıyor. Sona gelindi. İnşallah en kısa süre içerisinde verilen söz harfiyen yerine getirilecektir."

kalan karakter 1000

ibrahim ibrahim

arkadaslar lutfen bılen bı arkadasımız yorum yaza bılırmı bende beledıye adı altında temızlık ıslerınde calısıyorum bu yasa bızıde kapsıycakmı acaba bırılerı ıyı veye kotude olsa bı cevap yazarsa sevınırım

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 10.12.2016 02:13
hakan hakan

tayin hakki yok cunnku kadro yok , memurla ayni isin yapan neden tayin hakki olmasin bu nasil bi sey,

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır8
cevapla 09.12.2016 23:20
Onur Onur

Ya lütfen bilen birisi cevap verebilir mi? Ben A Sınıfı Aile Sağlığı Merkezinde Tam gün tam sigorta şeklinde yardımcı personel olarak çalısıyorum. Bu düzenleme bizleri kapsayacak mı?

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır4
cevapla 09.12.2016 17:05
tasaron    tasaron

bunu yapsa yamsa akp impartorumuz sayin cumur baskani recep tayip erdogan alah seni, basimizdan eksik etmesin başkanim

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır6
cevapla 09.12.2016 16:32
hakan hakan

inşallah

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır14
cevapla 09.12.2016 12:50

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.