Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 30.11.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 30.11.2015 15:02

Yeni için ilk adım 2 Aralık'ta

AK Parti'nin seçim vaatlerinden olan in yeniden belirlenmesi için Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2 Aralık'ta toplanacak.

Yeni asgari ücret için ilk adım 2 Aralık'ta
Tespit Komisyonu, 2016'da geçerli olacak asgari ücreti belirlemek üzere 2 Aralık'ta toplanacak.

AK Parti'nin 1 Kasım Seçimi öncesi açıkladığı "asgari ücreti bin 300 liraya yükseltme" vaadi nedeniyle bu yılki görüşmelerin önceki yıllardan farklı, kısa sürede uzlaşmayla neticelenmesi bekleniyor.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Asgari Ücret Tespit Komisyonu, milyonlarca çalışanı yakından ilgilendiren yeni asgari ücret rakamını belirlemek için bir araya gelecek. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, komisyonun işçi ve işveren temsilcilerini 2 Aralık Çarşamba günü toplantıya çağırdı.

MEVCUT ASGARİ ÜCRET BİN LİRA 54 KURUŞ
Asgari ücret, halen bekar bir işçi için brüt bin 273 lira 50 kuruş, vergiler ve kesintiler düştüğünde net bin lira 54 kuruş olarak uygulanıyor. Kapıcılarda ise normal işçilerden farklı olarak gelir ve damga vergileri kesilmediği için net bin 82 lira 47 kuruş olarak hesaplanıyor.

kalan karakter 1000

Bahattin Bahattin

Emeklilikte yaşa takılanlar da mutlaka bir düzenleme bekliyor...

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır3
cevapla 30.11.2015 19:37

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.