Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 23.11.2015 Gazete
ABONE OL

ye müjdesi

Hükümet her adımı takvime bağladı. Öncelik ler, gençler, asgari ücretliler olacak. Emekliye sıfır faizli , işsize kolay ve uzun imkanı gelecek. Hiçbir geliri olmayana açık işlerde öncelik verilecek...

Emekliye faizsiz kredi müjdesi
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kabine ve hükümet programı mesaisi sürerken; ekonominin rotası da netleşti. Hükümet, 3 aylık, 6 aylık ve 1 yıllık perspektifle hazırladığı eylem planında atacağı her bir adımı takvime bağladı. ler, gençler, asgari ücretliler başta olmak üzere toplumun geniş kesimine verilen sözler 3 aylık süreçte yaşama geçilecek. Emeklilere müjdeler; SSK ve Bağ-Kur'lulara 100 lira zam ve çalışanlardan destek primi kesintisinin kaldırılmasıyla sınırlı kalmayacak, imkanı da açılacak. Kıdem Tazminatı Fonu 'iş güvencesi' ile birlikte yaşama geçirilecek. Yatırım ve büyüme hedefine yönelik hükümet programında çalışma yaşamına ilişkin düzenlemeler hızlı şekilde Meclis'e gönderilecek. İşsizlikle mücadele kapsamında, yatırımları ve istihdamı artırmaya dönük adımlar 6 aylık süre içinde uygulamaya girecek. Hükümetin 4 yıllık ekonomi ajandasındaki bazı başlıklar şöyle:

EMEKLİYE KREDİ MÜJDESİ: Emeklilere faizsiz, geri ödemesi kolay kredi verilecek. Böylece emeklilerin eli rahatlatılacak. Faizsiz kredi için kamu bankaları devreye girecek. Detayları da önümüzdeki dönemde açıklanacak.

TAZMİNAT İMKANI: Kıdem Tazminatı Fonu'na ilişkin çekinceler gideriliyor. Fon hazırlıkları iş güvencesi ile birlikte ele alınacak. Her işçinin kıdem tazminatı alması hedefleniyor.

YATARAK MAAŞ ALMA YOK: Devlet personel rejimine neşter vurulacak, yatarak alma dönemi kapanacak.VERGİ SİSTEMİNE NEŞTER: Gelir Vergisi Yasası'nda geri adım atılmayacak. Meclis'in önceliklerinden olacak. Daha adil olması için çalışmalar sürecek.

İŞSİZ GENÇ KALMAYACAK: Üniversiteli işsiz kalmayacak. Organize sanayi bölgelerinin hepsi istihdam okulu haline dönüştürülecek.

İŞSİZE KOLAY MAAŞ: İşsizlik maaşı almak kolaylaşacak, yararlanma süresi uzatılacak.

GELİRİ OLMAYANA AÇIK İŞ: Hiçbir geliri olmayana açık işlerde öncelik verilecek. Sosyal yardım almayanlara açık iş imkanı artırılıyor.

TÜKETİCİYE KORUMA:
Finans sektöründeki tüketici ve yatırımcı haklarının gözetilmesine yönelik uygulamalar geliştirilecek.

Hazal ATEŞ

kalan karakter 1000

nacitabak14 nacitabak14 // BOLU

sayın başbakanımız emekliye kredi biran önce
olursa seviniriz zordayız saygılar

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 06.02.2016 18:02
naci tabak naci tabak

SAYIN başbakanımız biran önce emekliye kredi zor durumdayız sabırsızlıkla bekliyoruz saygılar

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 06.02.2016 17:51
cengiz vatandaş cengiz vatandaş

syn başbakanımız emeklilerin iki bin onikiden beri hayal ettiği banka promosyonu artık verilsin. şu ikibin onaltı yılının emeklilerimize bir nebze huzur getirsin en azından yakacak ihtiyaçlarımızı giderelim bu verilecek maaş promosyonunun devletimize veya hazineye yük getirmeyeceğine göre neden bekliyoruz.çünki emekli cok zor durumdadır.biz emeklilere yeni yıl supriziniizi umutla bekliyoruz emekli saygılar.

Aynı Görüşte misiniz?
evet11
hayır0
cevapla 17.12.2015 11:44
cengiz vatandaş cengiz vatandaş

syn başbakanım.ssk ve bğk emeklilerine bankalardan maaş promosyonu beklemekteyiz.bu bekleyiş ikibin on üç yılından beri devam ediyor.tüm emekliler artık bu müjdeli haberi sizden bekliyoruz.bu önümüzdeki üç aylık programa almanızı size oy veren emeklilere olarak istiyoruz.emekliler çok mağdur. gereğini yapacanızdan eminiz saygılarımla emekli cengiz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet11
hayır0
cevapla 06.12.2015 12:53
cengiz vatandaş cengiz vatandaş

sgk bakanı syn süleyman soylu ssk ve bağkur emeklilerinde memurlar gibi toplu sözleme masasında pazarlık yaparak verilecek zammın önceden belli olmasını istiyoruz.bizlerin emekli sandığı emeklilerinden ne farkımız var onlar üç aylıklarını peşin alırken ssk ve bğk emeklileri ayı doldurup alıyoruz bu haksızlığı ortadan kaldıraçağınıza inanmak istiyoruz.saygılarımla.emekli.

Aynı Görüşte misiniz?
evet11
hayır1
cevapla 03.12.2015 13:25

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.