Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 09.11.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 09.11.2015 17:43
ABONE OL

Türkiye 'da petrol arayacak

Türkiye Petrolleri (TP) Genel Müdürü , 'da projesine başlamayı planladıklarını söyledi.

Türkiye Afrika'da petrol arayacak
TP Genel Müdürü Besim Şişman, yaptığı açıklamada, TP'nin yurt dışı ve yurt içinde gerçekleştirmeyi planladığı projeleri anlattı.TP'nin Afganistan'da iki arama projesi bulunduğunu ifade eden Şişman, "Üçüncüsünün imza töreni belki önümüzdeki günlerde olacak ama Afganistan zor bir ülke. Bürokrasiyi aşmak çok zor" dedi.

Afganistan'ın Türkiye açısından önemli ve kritik bir ülke olduğuna işaret eden Şişman, "TP tarafından 70 milyon dolar yatırım olacak. Fiyatlar düştü, bu çerçevede taahhütlerimizi aşağı çekelim diye görüşmelerimiz devam ediyor ama olmazsa da yine Afganistan'da işimizi yapacağız. Devletin şirketi olarak orada var olmamız lazım" diye konuştu.

Şişman, TP'nin Malezya'nın Petronas şirketi ile Gabon'da petrol arama projesi başlatacağını ve bunun TP'nin Sahraaltı Afrika'da gerçekleştireceği ilk proje olacağını anlattı.

Proje ile ilgili son aşamaya gelindiğini belirten Şişman, "Gabon hükümetinden birkaç prosedür ile ilgili onay bekliyoruz. Sonlandığında, Petronas'ı da ikna edebilirsek, İstanbul'da imza töreni yapmayı düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.

kalan karakter 1000

VARDAR VARDAR

YAKIŞIR TÜRKİYEME...................!!!!!!!!!!!!!!!

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 09.11.2015 18:02

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.