Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 31.10.2015 Gazete

Türkiye büyüyor hedefler tutuyor

Türkiye büyüyor hedefler tutuyor
TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Sani Şener, işlettikleri havalimanlarından geçen yıl yurt dışındakiler dahil 96 milyon yolcunun yararlandığını belirterek, "Bu sene yolcu sayımızın 100 milyonu geçeceğini görüyoruz" dedi. 2015 yılı gelirleri ve yolcu sayılarında artışların devam ettiğini söyleyen Şener, şöyle devam etti: "2010 yılında bir hedef koymuştuk ve '2020 yılında 100 milyon yolcuyu buluruz' demiştik. 2016'ya gelmeden 100 milyon yolcuyu bulacağız. Bu tabii ki Türkiye'deki büyümeye paralel bir gelişme çünkü havalimanlarındaki yolcu sayıları ile ülkelerin ekonomileri aralarında bağlantı var. Ekonomideki büyümeye göre yolcu sayısı ciddi oranda artıyor. THY'nin çok ciddi bir büyümesi var. Tabii ki bunu da göz önünde bulundurmak gerekir." Bu yıla ilişkin hedeflerini tutturduklarını vurgulayan Sani Şener, ciroda geçen seneye kıyasla yüzde 10-12 artış beklediklerini anlattı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.