Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 29.10.2015 Gazete
ABONE OL

Çifte rekor

Çifte rekor
TURKCELL Grubu ve Turkcell Türkiye, gelir ve FAVÖK açısından tüm zamanların en yüksek çeyrek performanslarına imza attı. Konsolide bazda gelir yüzde 6.4 büyüme ile 3 milyar 364 milyon TL'ye ulaşırken, grup FAVÖK'ü yüzde 10.5 artarak 1 milyar 161 milyon TL'ye yükseldi. Grup gelirlerinin yüzde 91'ini oluşturan Turkcell Türkiye'nin gelirleri yüzde 9.9 artışla 3 milyar 74 milyon TL'yi aştı.

5G'NİN ÖNCÜSÜ OLACAĞIZ
Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu
, üçüncü çeyrek sonuçlarına ilişkin şu değerlendirmeyi yaptı: "Yönetim Kurulumuz, üst yönetim ve çalışanlarımız arasındaki uyum sayesinde kaydettiğimiz bu başarılı sonuçlar bizleri cesaretlendiriyor. Yetkilendirme belgesini aldığımız spekturum ihalesiyle yalnızca 4.5G'nin en hızlısı olma hakkını değil, 5G'ye öncülük etme hakkını kazandık. Türkiye ekonomisine en büyük katkıyı yine Turkcell gerçekleştirecek."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.