Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 28.10.2015 Gazete

Belge oyunu

den para kazanmanın pek çok yolunu geliştiren lar, şimdi de dava açanlara dadandı. Davadan kurtulmak için vatandaşa bir miktar para teklif edilip ardından ibraname imzalatılıyor

Belge oyunu
Tüketiciden para kazanmak için her formülü deneyen lar, şimdi de açılan davalardan kurtulmak için türlü yollar üretmeye başladı. Dosya masrafı, kart aidatı, hesap işletim ücreti gibi birçok konuda ler tarafından dava edilen bankalar, cin fikirli uygulamaları ile ödeyecekleri tazminatlardan kurtulmanın peşinde. Tüketiciden kestikleri paraları geri ödemek istemeyen bankalar, davalık oldukları tüketiciyi ziyaret edip, iyi niyet göstergesi olarak avans teklif ediyor. Fakat avansı alanlara, bu işlem sırasında imzalattıkları bir belge, işleri değiştirebiliyor. Bankaların ince planını Tüketici Sorunları Derneği Başkanı Aydın Ağaoğlu, Ahaber'e anlattı. Aydın Ağaoğlu, şunları kaydetti: "Bankalar davalık olduğu tüketicileri arayarak bir teklif sunuyor. İyi niyet göstergesi olarak avans ödemek istediğini söylüyor. Bin 400 lira alacağı olan tüketiciye, ön ödeme olarak 250 liralık ödeme yapıyor. Bunu yaparken tüketiciye bir belge imzalatmak istiyorlar. Bu belge bir ibraname. Böylece artık tüketicinin bankadan hiçbir alacağı kalmıyor."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.