Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 23.02.2015 Gazete
ABONE OL

İmalat sanayine yeni destek paketi

İmalat sanayine yeni destek paketi
BİLİM, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, imalat sanayine yönelik yeni bir destek paketi hazırladıklarını söyledi. Işık, "Yerli üretim yapan imalat sanayinin desteklenmesi için sermayeye ulaşımdan, krediye erişimden istihdama kadar pek çok düzenlemelerin olacağı güçlü bir paket hazırlıyoruz, çalışma bittiğinde Başbakanımız Ahmet Davutoğlu kamuoyuna açıklayacak" dedi. Yüksek teknolojili üretim yapanların, Türkiye'nin neresinde olursa olsun 5. Bölge teşviklerinden faydalanacağını, üretimin OSB'lerde olması halinde ise 6. Bölge teşviklerinin geçerli olacağını anlatan Işık, buna ilişkin Bakanlar Kurulu kararının çıktığını kaydetti. Işık, benzer uygulamanın orta-yüksek teknolojili üretim için de planlandığını ifade etti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.