Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 19.02.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 19.02.2015 15:50
ABONE OL

ve ucuzlayacak

EPDK, dağıtım şirketlerinin fiyat metodolojisine uymaması üzerine tavan fiyat kararı aldı, ve in pompa fiyatında litre başına 9-10 kuruş indirim oluşacağı öngörülüyor.

Araç sahiplerine müjde!
Enerji Piyasası Düzenleme Kurulundan (EPDK) yapılan açıklamada, Kurulun toplantısında, dağıtım şirketlerinin akaryakıt fiyat oluşumlarında belirlenen fiyat metodolojisine uymamaları nedeniyle Petrol Piyasası Kanununun ilgili hükümleri gereğince tavan fiyat uygulama kararı alındı. Karar, Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından yürürlüğe girecek.

Kurul, de rafineri çıkış fiyatının üzerine eklenecek kar marjını litrede 34 kuruş, de ise 37 kuruş olarak sınırlandırdı. Böylece benzin ve motorinin pompa fiyatında litrede 9-10 kuruş indirim olacak.

Açıklamada, tavan fiyatı kararı ile benzin ve motorin için tespit edilen kar marjlarının en az yüzde 60'ının bayilere verileceği belirtildi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.