Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 02.02.2015 Gazete
ABONE OL

Sebze-meyve yaktı!

Sebze-meyve yaktı!
YÜKSEK vatandaşın cebini vuruyor. Üreticimarket fiyatı arasındaki makas bir türlü kapanmazken, etiketlere zam yağıyor. Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB), Ocak ayındaki fiyat değişimlerini açıkladı. Buna göre; marketlerde 28 gıda ürünü zamlandı, 8 ürünün fiyatı aynı kalırken, 2 ürün ise ucuzladı. TZOB Başkanı Şemsi Bayraktar, markette en fazla fiyat artışının yüzde 46.88 oran ile yeşil soğanda meydana geldiğini belirtti. Bayraktar, "Yeşil soğandaki fiyat artışını yüzde 46.64 ile patlıcan, yüzde 36.93 ile mandalina, yüzde 35.39 ile kabak izledi" dedi. Üretici ve market fiyatlarında makasın bir türlü kapanmadığını ifade eden Bayraktar, üretici ve market arasındaki fiyat farkının maydanozda yüzde 443.79, portakalda yüzde 350, kuru incirde yüzde 332.67, mandalinada yüzde 331.22'yi bulduğunu söyledi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.