Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 26.07.2014 Gazete
ABONE OL

gibi

Şeker gibi bayram
Bayramların vazgeçilmezi olan ve lar tezgahları renklendirdi. Ramazan Bayramı'nda şeker ve çikolata ikram etmek isteyenler, bu hafta sonu çarşı-pazarları dolduracak. İkramlık şeker ve çikolata alışverişinin tavan yaptığı Ramazan Bayramı için firmalar tüketicilere geniş bir ürün yelpazesi sunuyor. lık şeker ve çikolatalarda her beğeniye ve bütçeye uygun çeşitler tezgahları renklendiriyor. TAKVİM, piyasadaki şeker ve çikolata fiyatlarını araştırdı. Buna göre; madlen çikolataların kilogram fiyatı 32 ile 80 lira arasında değişirken, bayramlık şekerin kilogram fiyatı ise 5.90 ile 20 lira arasında değişiyor. Akide şekerinin kilogram fiyatı 7 ile 15, badem şekerinin kilogram fiyatı 10 ile 25 lira arasında değişiyor. Lokumlarda ise kilogram fiyat aralığı 7-40 lira...

TADINIZ KAÇMASIN

BAYRAM öncesi şeker ve çikolata alacaklara uyarılar geldi. Çukurova Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Fenercioğlu, açıkta satılan şekerleme ve çikolatalı ürünlerin kesinlikle satın alınmaması gerektiğini söyledi. Prof. Dr. Fenercioğlu, ucuza satılan çikolatanın da gerçek çikolata olmayıp, çikolata benzeri ürün olduğunu belirtti. Satın alma sırasında tüketicinin dikkat etmesi gereken ve etikette yer alan başlıca hususları ise Fenercioğlu, ürünün nerede üretildiği, üretim izninin alınmış olduğu, ürünün üretim ve son kullanım tarihleri, ambalajın bütünlüğü olarak sıraladı.

HER KESEYE GÖRE ÜRÜN VAR

Ürün Fiyat (kg/TL)
Madlen çikolata 32-80
Akide şekeri 7-15
Badem şekeri 10-25
Lokum 7-40
Şeker 5.90-20.00

Eda GÜREŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.