Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 11.07.2014 Gazete
ABONE OL

Canavara kırmızı kart

Trafikte bunu yapan yandı!
Kırmızı ışık ihlaline ağır ceza geliyor... 1 Ocak 2015'te başlanması planlanan aday sürücülük uygulamasında, adayların 3 kez ihlali yapması ve hız limitlerini 3 kez ihlal etmesi durumunda ehliyeti iptal edilecek.

3 KERE AYNI SUÇU İŞLEDİĞİNDE...
Uygulama ile hem yeni ehliyet alanlar hem de çeşitli nedenlerle (alkollü araç kullanma, 100 ceza puanını aşmak, sürücü olmayı engelleyecek ölçüde sağlık şartlarının değişmesi ve sürücü belgesi almaya engel teşkil eden türden mahkumiyet alınması, 1 yıl içinde hız sınırı yüzde 30'dan fazla 5 defa aşıldığında) sürücü belgesi iptal edilmiş olup da yeniden sürücü belgesi alanlar aday sürücü olacak. Aday sürücülük süresi içerisinde 3 kez kırmızı ışık ihlali, hız limitlerinin 3 kez ihlal edilmesi gibi durumlarda sürücü belgesi iptal edilecek.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.