Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 18.11.2013 16:44
  • Son Güncelleme: 18.11.2013 16:45

Türk şirketi dünya devini satın aldı

Türkiye'nin en büyük iş makinaları üreticilerinden olan , Japon devi 'nin motor greyder iş kolunu satın aldı.

Türk şirketi dünya devini satın aldı
Anlaşma kapsamında 'nin Tayland'da yerleşik greyder üretim tesisi tüm tasarım, üretim, know-how ve satış sonrası hizmetleriyle firmasına geçecek.

HİDROMEK firmasının Mitsubishi Heavy Industries'in motor greyder iş kolunu satın almasına ilişkin Sincan 1. Organize Sanayi Bölgesi'nde imza töreni düzenlendi.

Törende konuşan Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, yapılan anlaşma ile HİDROMEK'in tam bir makas değişikliğine gittiğini dile getirdi. 11 yıl öncesine kadar Türkiye'nin yurtdışına yatırım yapmasının ayıplandığını ve bu durumun ülkeden sermaye kaçışı olarak değendirildiğini kaydeden Çağlayan, şöyle devam etti:

"Bugün hala maalesef bunu idrak edemeyenler var. Geçenlerde bir konuşmamda Türk firmalarının 25 milyar dolardan fazla uluslararası yatırımını iftihar ederek söylemiştim. Ana Muhalefet Partisi'nin Genel Başkanı bir konuşmasında 'Bakın, Ekonomi Bakanı'na gülüyor. Firmaların yurtdışında yatırım yapmasına seviniyor' dedi. Evet, sonuna kadar sevinirim. Çünkü ben, yeni Türkiye'nin Ekonomi Bakanıyım."
60 SANİYEDE SON 24 SAAT

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.