Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 28.05.2013 Gazete
ABONE OL

Zenginlere uygulanacak verginin detayları belli oldu. Bir kerelik servet vergisi yerine, artan kazanç dikkate alınacak

Zengine ek vergi
Başbakanlık'ta. Maliye'nin tasarısı ile, daha çok kazanandan daha çok vergi alınması öngörülüyor. Edinilen bilgiye göre, bir defalık servet vergisi yerine artan kazançtan değer artış vergisi alınacak. Gözler, zenginlik kriterleri içine faiz ve borsa başta olmak üzere hangi kalemlerin alınacağına çevrildi. Maliye Bakanlığı kapsamlı çalışmasını tamamladı. Geçmişteki gibi bir defalık servet vergisi yerine, değer artış vergisi yöntemi ön plana çıktı. Böylece yıllık gelir artışına endeksli bir vergi öngörülüyor. Maliye, gelir vergisi oranı yüzde 35'in üzerinde olan 20 ülkenin vergi sistemini bütün ayrıntıları ile inceledi. Zenginler ve vergi rekortmenleri listesinin uyumlu hale getirilmesi benimsendi. Zenginliğin kriterleri arasında, gayrimenkul, ücret, faiz ve borsa gelirlerinin de yer alması bekleniyor. Böylece lüks içinde yaşayanlar gelirini düşük beyan edemeyecek.

Hazal ATEŞ

kalan karakter 1000

atakan atakan

399 sayılı KHK ye bağlı olarak çalışan sözleşmeli memurların yılın ilk 4 ayında zam alması ve geri kalan 8 ayı vergi diliminin düşük olmasından dolayı alınan zammın 5 katı daha vergi vermesini nasıl değerlendiriyorsunuz. bunu defalarca yazdık. kontrol edin böyle sistem olurmu diye duyan olmadı. SESİMİZİ DUYAN YOKMU.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 28.05.2013 10:08

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.