Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 23.05.2013 Gazete
ABONE OL

bitiren zam

, fiyasko ile sonuçlanan den sonra sendikaya 22 Mayıs'a randevu verdi. Sendika görüşmeye gitmedi. THY, kendi inisiyatifiyle tüm çalışanlara zam yaptı

Grev bitiren zam
(THY), fiyaskoyla sonuçlanan de direnen Hava-İş'in görüşmeye gelmemesi üzerine, çalışanlarına vaat ettiği zammı yaptı. THY; 15 Mayıs'ta aldığı grev kararı çalışanlar tarafından ilgi görmeyen 'nı, 22 Mayıs'a kadar toplu iş sözleşmesini imzalamaya davet etmişti. Havaİş Sendikası, sürenin son gününde (dün), THY'ye yeni bir teklif sunacağını duyurdu. THY Yönetim Kurulu ise, 1 Ocak 2013'ten bu yana 24. Dönem Toplu İş Sözleşmesi'nin imzalanmasını bekleyen çalışanların daha fazla mağdur olmaması için zam kararı aldığını açıkladı. THY'nin kararında şöyle denildi:

Tüm çalışanlarımızın 23. Dönem Toplu İş Sözleşmesi ile sağlanan mevcut çalışma koşullarının, sosyal ve özlük haklarının, uçucu personelin uçuş planlamaları ile ilgili tüm kurallar ve limitlerin aynen uygulanmasına,

2013 yılı ilk 6 ay için yüzde 5, ikinci 6 ay için yüzde 3 oranında (yıl sonu itibarıyla kümülatif yüzde 8.1),

ENFLASYON FARKI DA VAR
2014 yılı ilk 6 ay için yüzde 3, ikinci 6 ay için yüzde 3 oranında (yıl sonu itibarıyla kümülatif yüzde 6.1) ücret artışı yapılmasına ve enflasyon farkı oluşması halinde farkın da ayrıca ödenmesine karar vermiştir. THY Yönetim Kurulu'nun yaptığı açıklamada ayrıca, sendika yönetiminin grev hakkını kötüye kullandığını vurgulanarak, şöyle denildi: "Şu anda yaşanan grev değil, sendika yönetiminin THY çalışanlarının katılımı olmaksızın, bir takım grupların desteğiyle yürüttüğü bir eylemdir. Bu eylem 6356 Sayılı Kanun'un 72. maddesine göre grev hakkının kötüye kullanılmasıdır."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.