Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 23.05.2013 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 23.05.2013 17:32
ABONE OL

199 Avro'ya 'cennet tatili'

Gemi tatiline hiç çıktınız mı? Peki uygun fiyatlardan haberiniz var mı?

Yaz geldi... Tatil seçenekleri masada. Birçok kişi tatilini nerede ve nasıl geçirmek istediğine karar vermeye çalışıyor. Lüks olanakların cazip fiyattan satın alınacağı gemi turları giderek en gözde tatillerden biri haline gelmeye başladı. Bu turlardan birini Yunan menşeli sunuyor.

Şirket yönetimi, Kuşadası çıkışlı, Yunan adalarından Patmos, Girit, Santorini, ve Mikanos'un yanı sıra, başkent Atina'yı da içeren 3 günlük gemi turunu 199 Euro'dan başlayan fiyattan satışa sundu..

Louis Hellenic Cruises farklı avantajları ve özellikleriyle rakipleri arasından sıyrılmayı başarıyor. Yıllardır birçok tur operatörü ve seyahat acentesinin önerdiği bir marka olarak hizmet güvenliği ve kalitesinin sayısız defalar test edilmiş olması, Louis Hellenic Cruises'in en önemli özellikleri arasında. Bunun yanı sıra 3, 4 ve 7 gecelik tur alternatifleri sunması birçok kişiye tatil programı yaparken kolaylık sağlıyor."GEMİ TURUNA ÇIKMAMIŞLARI HEDEFLİYORUZ"
Louis Hellenic Cruises farklı avantajları ve özellikleriyle rakipleri arasından sıyrılmayı başardığına dikkat çeken Louis Cruises Ticari Müdürü Dr. Pythagoras Nagos, Kuşadası çıkışlı turlarda henüz gemi turuna çıkmamış Türk tatilcileri hedeflediklerini söylüyor.

Türkiye'deki operasyonlarını Karavanmar ile işbirliği halinde yürüteceklerini belirten Dr. Nagos, kruvaziyer turizmi hakkında şu bilgileri verdi: "Cruise pazarı son 10 yılda adeta bir patlama yaşıyor. ABD merkezli CLIA'nın (Uluslararası Kruvaziyer Hatları Birliği) Avrupa'daki oluşumla birleşmesi, AB sınırları içindeki gemi turlarının ikiye katlanmasına yol açtı. Bu gelişmenin yaşanmasında iki önemli etken var. Biri, her şeyin tatilciler için kolaylaştırılmış olmasının kruvaziyer turlarının popülerleşmesi, diğeri fiyatların cazip, herkesin katlanabileceği hale gelmesi oldu. Gemi turuna çıkan tatilci, valiz açıp kapatmadan birbirinden farklı beş destinasyonu görme imkanına kavuşuyor."

YENİ ROTALAR
20 yıl önce gemi turu dendiğinde Karayipler, Baltık, Fiyord ve Akdeniz'in akla geldiğini belirten Dr. Nagos, şimdi aralarında Çin, Latin Amerika gibi yeni destinasyonların keşfedilmek istendiğini ileri sürüyor.

Kendilerinin de Yunanistan dışında, nerelerde yolculuk yapılacağını planlamakta olduklarına değinen Dr. Nagos, Türkiye'nin ekonomik açıdan iyi durumda olduğunu hatırlattıktan sonra şunları söyledi: "Ülkenizin nüfusunun yüzde 40'ı gençlerden oluşuyor. Bu kesim eğlence ve gezmeyi seviyor. Sizlerle ortak paylarımız var. Türkiye'den yılda 5-7 milyon kişi tatil için yurtdışına çıkıyor. Bunların 50-60 bininin gemi turlarını tercih ettiğini biliyoruz. Orta ve uzun vadeli planlarımız var. İki yılda Türkiye'den 15-20 bin yolcuya gemi turu yaptırmak istiyoruz. Türk tatilciye ulaşmak için bir iletişim ağına ihtiyacımız vardı. Bu noktada Karavanmar ile yaptığımız işbirliği önem kazanıyor. Kısa süre önce Türkiye'den 126 seyahat acentesi temsilcisini davet edip, turlarımızı onları bizzat yaşatarak tanıttık."

Türk pazarına odaklanmaya çalıştıklarını belirten Dr. Nagos, 2014 yılına kadar İstanbul, İzmir, Antalya, Mersin ve Bodrum'daki limanlardan kalkan gemi planladıklarını ifade etti. Bu noktada doluluk oranları ve talebi görerek hareket edecklerini anımsatan Dr. Nagos, "Adım adım ve önümüzü görerek hareket etmek zorundayız" diyor.

27 YILLIK GEÇMİŞ
Temelleri 80 yıl önce atılan ve Louis Grup'un markalarından biri olan Louis Hellenic Cruises, gemi turlarında 27 yıllık bir deneyime sahip. Geçen yıl 130 milyon Euro ciro elde eden Louis Hellenic Cruises'ta 2 bin 500 personel çalışıyor.

Şirket bünyesindeki 7 gemiyle başta Akdeniz olmak üzere tüm denizlerde hizmet veriyor. Türkiye'de Kuşadası limanlarına uğrayan gemilerden Orient Queen, Louis Hellenic Cruises'ın en özel gemilerinden biri olarak kabul ediliyor. Geminin 912 yolcu kapasitesi bulunuyor. Gemide 4 adet bar, casino, mini golf, 2 adet yüzme havuzu, sauna, spor salonu, sağlık kliniği, SPA ve masaj odası var.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.