Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 09.05.2013 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 09.05.2013 16:05
ABONE OL

"Bir daha bu hataya düşmeyeceğiz"

Başbakan Yardımcısı , le ilgili tartışmalara, "Yok. Artık bu hataya bir daha düşmeyiz." diyerek son noktayı koydu.

Bakan açıkladı: Erken emeklilik...
, Ankara'da ekonomi muhabirleriyle kahvaltılı sohbet toplantısında bir araya geldi. le ilgili tartışmaların aktarılması üzerine Babacan, erken emeklilikle ilgili çalışma olmadığına vurgu yaparak, "Pek çok ülke kriz ortamından emeklilik yaşını yükseltirken, Türkiye'nin emeklilik yaşını düşürmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Türkiye erken emeklilik acısını geçmiş yıllardan bu yana çok çekti. Artık bu hata bir daha düşmeyiz." ifadelerini kullandı.

Babacan, kendisinin bireysel emeklilik sisteminde kaydı olup olmadığının sorusuna herhangi bir karşılık vermedi.

EMEKLİLİK TARİH Mİ OLUYOR?

kalan karakter 1000

vatandaş vatandaş

İlknur Hanıma sonuna kadar hak veriyoruz birde şu yurt dışında çalışıp borçlanma yapıp Türkiyeden emekli olanların emekliliğini kaldırın bizler yıllarca prim ödüyoruz ama bir gecede çıkan kanunla yaş haddine takılıyoruz.Eger yaşı kaldırmayı maliyeye yük getiriyor diye kaldırmıyorsanız ozaman yurt dışı borçlanmasınıda kaldırın.(Yurt dışında çalışmadan Ev Hanımları bagkura borçlanıyorlar ve ÜÇBUÇUK yılda ödediği parayı aldıgı maaşla tölera ediyor3.5 yıldan sonra her aldıgı maaş bizim gibi yaş haddinden emekli olamayıp çalışanlardan kesilen vergilerle onlara biz bakıyoruz.Türkiyede SSK sı olanlarda Üç yıl gibi bir süredeödediği toplu parayı geri alıyor!Onlara bu hak veriliyorsa Türkiyedeki ev hanımlarıda borçlanıp parayı ödediği zaman emekli olsunlar Bu haksızlığıda giderin Yurt dışındakilere Öz Türkiyedekilere Üvey evlat muamelesi yapmayın

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır1
cevapla 09.05.2013 19:13
ilknur ersoy ilknur ersoy

biz erken emeklilik istemiyoruz yapılan haksızlığın telafisini istiyoruz elimizden alınmış hakkımızı istiyoruz 20 yıl özel sektörde çalışmış 5000 gün prim yatırmış yaş bekleyen bizler emeklilik hakkımızı istiyoruz .biz erken sigortalı olduğumuz için suçlumuyuz yani benle aynı tarihte ilk işini 26 yasında girenler emekli oldu biz hala çalışalım oh ne ala milletvekillerine yapılan kıyaklar yük getirmiyo sanırım maliyeye

Aynı Görüşte misiniz?
evet23
hayır0
cevapla 09.05.2013 12:53

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.