Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 29.03.2013 Gazete
ABONE OL

Türkiye'nin notu arttı

Türkiye'nin notu arttı
BU KARAR ÖZÜRDÜR
S&P'nin Türkiye ile ilgili not artırım kararı çeşitli kesimlerin olumlu tepkisiyle karşılandı. Hükümet yetkilileri ise kararı gecikmiş olarak niteledi.

Başbakan Yardımcısı : Zaten o en geriden gelen kuruluştu, bir adım daha ileri gitti. Kredi derecelendirme kuruluşları böyle kervan halinde gidiyor, Türkiye koşuyor, onlar arkadan yavaş yavaş geliyor.

: S&P'nin verdiği bu not, Türkiye'nin hak ettiği not değildir. S&P'nin aynı İsrail'in yaptığı gibi geç bir özür dilemesi olarak kabul ediyoruz."

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı : Türkiye bir güneş gibi yükselmektedir. Bu gelişmeler, 'güneş balçıkla sıvanmaz' sözünü bir kez daha hatırlatmaktadır.

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz: Türkiye'nin kredi notunun arttırılması olumlu ancak hak ettiği notun Türkiye'ye verildiğini söyleyemeyiz."

* * *
GÜNEY KIBRIS PARASI GELECEK!
Başkanı S&P'nin not artırımıyla ilgili ilginç bir değerlendirme yaptı: Hisse senedi piyasasındaki yabancı payına bakıldığında Türkiye'nin zaten yatırım yapılabilir muamelesi görüyor. Not artışı ilginç bir döneme denk geliyor. Güney Kıbrıs'taki paralar için adres gösteriliyor olabilir...

* * *
İŞ DÜNYASI KARARI OLUMLU BULDU
Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı : Fitch'in ardından S&P'den de yeni bir olumlu haberin gelmesi Türkiye adına son derece memnuniyet vericidir.

Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir: Bu bir not artışı değil, Türkiye'nin daha önce gereksiz yere indirilen notunun iadesi.

MÜSİAD Başkanı : Türkiye için başlayan yeni dönemin ekonomideki ilk işaretidir. Bu not olumlu ancak yeterli değildir."

Anadolu Grubu Başkanı Tuncay Özilhan: Türkiye için pinti davrandılar Geç kalınmış bir karar.

TUSKON Başkanı Rızanur Meral: Türkiye şuandaki notunun üerinde notları hakediyor."


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.