Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 14.03.2013 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 14.03.2013 14:40
ABONE OL

vatandaşa kesilmeyecek

Cadde ve sokak lambalarının sını ile belediyeler ödeyecek.

Fatura vatandaşa kesilmeyecek
Piyasası Kanun Tasarısı'nın Meclis Genel Kurulu'ndaki görüşmeleri sürüyor. Görüşmeler sırasında AK Parti, tasarının geçici 6'ıncı maddesi üzerinde önerge verdi.

Kabul edilen önergeyle cadde ve sokak lambalarının elektrik paralarının ödenmesi Hazine'den alınarak na verildi. Bu ödeme içinse bakanlık bütçesine ek ödenek konacak.

Cadde ve sokak lambalarının larının ödenmesinde ayrıca belediyeler ve il özel idareleri de sorumlu olacak. Faturalar belediye ve il özel idarelerinin genel bütçe vergi gelirleri payından da karşılanacak.

Bakanlar Kurulu 31 Aralık 2015 tarihe kadar geçerli olan bu süreyi 2 yıla kadar uzatmaya yetkili olacak.

Belediyelerin genel bütçe vergi gelirleri payından yapılacak kesinti, büyükşehir belediye sınırları içinde oluşan aydınlatma giderlerinin yüzde 10'u, diğer belediyelerde yüzde 5'i olarak uygulanacak.

Cadde ve sokak lambalarının aydınlatılması için 800 milyon ile 1 milyar lira arasında gider oluşuyordu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.