Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 29.05.2012 Gazete

Çiftçiye 'cep'ten destek

1 milyonu aşkın çiftçiye '' ile ulaşan Turkcell 'tarımsal faaliyeti bilgi çağına taşımayı' hedefliyor...

Çiftçiye 'cep'ten destek
yi çiftçilerin hizmetine sunarak, Türk çiftçisinin hayatını kolaylaştırmak isteyen Turkcell, '' ile 1 milyon üye sayısına ulaştı. Pakete üye olan çiftçilerin cep telefonlarından bulundukları konuma özel bilgilendirme hizmeti aldığını söyleyen Turkcell Genel Müdür Yardımcısı , verdikleri hizmeti şöyle anlattı:

KİŞİYE ÖZEL BİLGİLER
"Tarımsal üretimde verimliliği artırmak üzere planlanan bu hizmetler ile il ve ilçe bazında çiftçilere; 3 günlük en yüksek ve en düşük sıcaklık durumu, nem durumu, rüzgar durumu, don bilgisi ve yağış miktarı iletiliyor. Ayrıca ürüne yönelik bilgi paketimiz kapsamında çiftçilerin çalışma alanları olan Tarla Bitkileri, Meyvecilik, Sebzecilik, Hayvancılık ve Organik Tarım başlıkları altında olmak üzere kişiye özel ilgili konu başlığında bilgi ve haberler günlük SMS ile iletiliyor. Bu 5 başlığı 50 alt kategoriye ayırdık. Mesela 'Meyvecilik' başlığı altındaki 'elma' detayına inilebiliyor. Bu şekilde ürün bazında özelleştirilmiş mesajları üreticiye ulaştırıyoruz. Ayrıca Çiftçi Tarifesi ile hat sahibi olan çiftçilerimiz, avantajlı fiyatlarla doya doya konuşabiliyor."

'SUNDUĞUMUZ FIRSATLAR BİZİ HEYECANLANDIRIYOR'
Tarım konusunda çalışmalarının devam ettiğini belirten Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Burak Sevilengül, "Bugün 1 milyonun üzerinde çiftçimizin mobil hayatın olanaklarından faydalandığını görmek bize heyecan veriyor. Madem çiftçimiz teknolojiye bu kadar açık, o halde bize de ekonomik açıdan onların işini daha da kolaylaştırmak düşüyor" dedi. Sevilengül, çalışmalarının ana hedefinin, çiftçilikle uğraşan tüm Turkcell'lileri en uygun koşullarda dünya ile buluşturmak olduğunu söyledi.


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.