Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 28.05.2012 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 28.05.2012 12:51

Benzin alırken bu tuzağa düşmeyin!

EPDK, tabelada farklı, pompada farklı fiyattan benzin satan bayisine para cezası kesti. Köktaş uyardı: "Satın aldığınız fiyatla panodaki fiyatı karşılaştırın."

Benzin alırken bu tuzağa düşmeyin!
Muğla'da bir bayisinde yapılan denetim sonucunda, denetim elemanları benzin istasyonunun ilan panosunda belirtilen fiyata göre pompada daha yüksek fiyattan tüketicilere satış yapıldığını tespit etti.

Konuyla ilgili şirketin savunmasını alan Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), geçen hafta yaptığı toplantıda şirketin tüketiciyi yanlış bilgilendirerek, lisans hükümlerine ayrı davrandığı için 11 bin 466 lira para cezası uygulanmasına yönelik emsal bir karar verdi.

, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, araç sahibi tüketicilerin akaryakıt alırken fiyat tabelalarını kontrol ederek tercihlerini yapmalarını istediklerini söyledi. Son dönemde bazı istasyonlarla ilgili ilan panolarındaki rakamlar ile pompa satış rakamları arasında farklı olduğu yönünde şikayetler aldıklarını ifade eden Köktaş, şöyle konuştu:

''Bu konuda geçtiğimiz hafta mevzuata aykırı davranan ve tüketiciyi yanıltan bir şirket hakkında emsal niteliğinde bir karar aldık. Ayrıca ilan panosu olmayan bir başka şirkete de ceza kestik. Bu zamana kadar bu konuda çok sayıda cezai yaptırımımız oldu. Kurum olarak tüketicilerin fiyatla ilgili doğru bilgilendirilmeleri hususuna çok önem veriyoruz. Aksi davrananlar için bu tür caydırıcı para cezalarının yanında, tüketicilerin bilinçli davranarak, hem ilan panolarını izleyerek fiyat avantajını takip etmelerini hem de istasyondan satın aldıkları benzinin, dizelin fiyatı ile ilan edilen fiyatın uyumlu olup olmadığını izlemeleri ve bunu bir alışkanlık haline getirmeleri gerekiyor.''

kalan karakter 1000

Ahmet Almalı Ahmet Almalı

Bir ara yayınladınız. kamu kurumlarındaki çalışan üniversite mezunu işçilerin memur yapılması için yazı yazmıştınız ama bir daha göremedik. Mümkünse bu konu üzerinde biraz daha ayrıntılı bilgi verirseniz ilginize şimdiden teşekkür ederim.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 28.05.2012 18:42

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.