Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 23.05.2012 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 23.05.2012 16:35

'Dünyanın yeni kaplanı Türkiye'

Ünlü finans ve yatırım sitesi , Türkiye ve Polonya'nın Avrupa'da en hızlı büyüyen ülkeler olacağını belirtti. Sitenin raporuna göre, en iyi fırsatlar da bu iki ülkede..

'Dünyanın yeni kaplanı Türkiye'
Türkiye, ünlü finans ve yatırım sitesi 'ın özel raporunun konusu oldu.

Avrupa'nın parlayan güneşlerinin, dünyanın yeni kaplanlarının Polonya ve Türkiye olacağı belirtiliyor. Türkiye ve Polonya hakkında özel bir rapor hazırlayan ünlü finans ve yatırım sitesi MarketWatch,, bu iki ülke ekonomisinin Avrupa krizinden etkileneceğini ancak yine de Avrupa'da en hızlı büyüyen ülkeler olacağını belirtti.

MarketWatch, Türkiye'nin Batı Avrupa ile yakın ilişkiler kurmak için çok çabaladığına dikkat çekti. Ancak site, Avrupa Birliği'ne girememiş olmasının şu an Avrupa'da yaşanan kriz nedeni ile Türkiye'yi mutlu ettiğini belirtti.

Avrupa'nın gelişmiş ülkelerinin finansal krizden dolayı tökezlediğini kaydeden MarketWatch, bölgedeki en iyi fırsatların Polonya ile Türkiye'de olduğunu ifade etti.

BANKACILIK SİSTEMİ SAĞLA

Polonya ve Türkiye'nin hala kırsal nüfusunun yüksek olduğunu ve bunun da büyüme için bir fırsat olduğunu belirten MarketWatch, iki ülkenin de bankacılık sisteminin sağlam olduğuna dikkat çekti.

CARİ AÇIK RİSK YARATIYOR

Türkiye'de yüzde 10'a varan cari açığın risk yarattığını kaydeden MarketWatch, Türkiye'nin büyüme hızını frenlemeye çalışarak bu sorunu çözmeye çalıştığını da vurguladı.

(Cnbc-e)

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.